vuprosi-dr-vasilev

Ако имате въпроси, ако се нуждаете от съвет от специалист уролог, ако искате да Ви отговорим бързо и веднага – не се колебайте да ни позвъните, за нас това е голямо улеснение:

тел. 0898 765 649 за директен контак с Д-р Васил Василев – Уролог

Предлагаме и този раздел от сайта на всеки желаещ да зададе писмен въпрос свързан с пикочния мехур. Не се колебайте да ни пишете – контакта с вас е важен за нас. Ангажираме се да Ви отговорим максимално бързо, компетентно и изчерпателно.

Правилата за ползване и коментиране в сайта и форума са сходни с тези в сайта и молим всички участници да се запознаят с ТЯХ преди да коментират в него.

За здрави бъбреци, простата и пикочен мехур!

От Доц. Василев

Научете повече

345 коментара

  1. Здравейте,Д-р Василев. От няколко дни усещам тежест ниско долу .Първите два дни уринирах често,но доста оскъдно,а сега почти не мога да уринирам.Понякога болката е ужасно силна,сякаш всеки момент пикочния ми мехур ще се пръсне.Какъв може да е проблема ?

    • Здравейте Роси,
      Причините могат да бъдат много и различни.За съжаление по интернет колкото и да ми се иска немога да ви помогна.Необходим е преглед и изследвания и започване на адекветна терапия.
      Успех!

  2. Здравейте,на 17 съм и преди две години карах остър цистит.личният ми лекар ми изписа антибиотик с който се излекувах за седмица и пак ме повтори…каза ми да се лекувам месец с чай от леска…болките отслабнаха,но не отшумяха.И до сега имам напрежение.леки болки в пикочния мехур,понякога малко количествон както и слабо парене на моменти и урината ми от време на време мирише лошо…но трябва да кажа,че болките..не са всеки ден,а през седмица или две..различно търпи се,но искам да се излекувам.Ще се радвам да ми отговорите..Благодаря

    • Здравейте Антонио,
      Веднъж прекаран цистит не означава придобит имунитет за цял живот.При жените е нормално и често срещан проблем, а при мъжете не е характерно.Моят съвет към вас е да си направите микробиологично изследване на еякулат и с готоевите резултати консултация с лекар защото най-вероятно ще се наложи пак да пиете антибиотик.
      Успех!

  3. Здравейте,на 52 г. съм.Преди 2 месеца по време на уриниране изпадна съсирек без болка.В менопауза съм от 2 години.Сигурна съм, че съсирека не е от матката. И въпреки това отидох на гинекологичен преглед – не се намери причина за кървене. Изследвах си 2 пъти урина в 2 различни лабораторий – нямаше еритроцити и всичко беше в норма
    На ехограф ме прегледа уролог в родния ми град.Той също не намери причина за кървене от страна на бъбреците и пикочния мехур.Попитах възможно ли е да имам полип в пикочния мехур и той да кърви,тъй като. 2 пъти ми е махан полип от дебелото черво и. няколко пъти ми е махан полип от шийката ма матката.Урологът каза,че ако полипа е по-голям от 5 мм ще се види на ехограф.Посъветва ме да изчакам и ако се появи отново кървене да си направя скенер.За сега нямам кървене,но искам да разбера причината.Между другото съсирека падна на втория ден след колоноскопията.Възможно. ли е да имат мещо общо?

  4. Какво означава диагнозата карцинома везице уринарие Т1-2NxM0.Налагали се цялостно премахване на пикочния мехур

    • Здравейте Ненка,
      От този резултат и на тази дигноза няма как да ви отговоря дали се налага премахване на пикочния мехур.Необходимо е много повече информация и подробности по случая за да изразя мнение.
      Успех!

  5. Здравейте д-р Василев, не ми отговорихте на първото писмо, но аз ви пиша отново.Отидох на втори преглед с ехограф при лекар гинеколог, който има много хубава апаратура. Не се намери причина за кървене от страна на бъбреците и пикочния мехур.Докторът каза че имам хидронефроза 1 степен на двата бърека без калкулоза.Възможно ли е това при положение че никога не съм имала проблеми с бъбреците не съм имала бъбречни кризи. И. ако е така какво е лечението?

    • Здравейте Лидия,
      Така описаният проблем прилича доста на гинекологичен отколкото на урологичен.След три проведени консултации с трима различни колеги и две изследвания на урина в които не се открива никакъв проблем, аз по интернет мога само да предполагам за проблема.Понякога пациентите има кръв в урината след предозиране със медикаменти които разреждат кръвта, възможно е да се появи и след силно натоварване, кървене може да има и от влагалището, различни са причините.Във вашия случай е възможно съсирека да е вследствие колоноскопията.Относно хидронефрозата да възможно е човек да има двустранна и тя най-често е резултат от запушване на уретерите от конкремент или други формации на коремните органи.Лечението в различните случаи и откриване на първопричината е индивидуално.
      Успех!

  6. Здравейте искам да попитам нещо свързано с приятелят ми на 17 години е откриха му хидроцеле одебелени стени и напукан пикочен мехур може ли да ме посъветвате какво да направим и какво е лечението в тази ситуация

    • Здравейте Борислава,
      Хидроцелето може да се пунктира т.е да се източи течноста, може да се оперира или да се остави под наблюдение.Според оплакванията на пациента и състоянието му след преглед се преценява какво да бъде поведението на лечение.Относно пикочния мехур можеби има възпалителен процес за който трябва да се предпише медикаментозно лечение.
      Успех!

  7. Здравейте д-р Василев,
    Преди три месеца идвах на преглед при вас и вашето предположение, че моите проблеми се дължат на стриктура на уретрата се оказа точно.След направена цистоскопия се оказа че има и наличие на левкоплакия.
    Преди 25 дни Доц. Анакиевски във Варна ми направи операция на пикочния мехур.Заключението на епиризата е :
    Наличие на левкоплакия в областа на тригонума.Вапоризация. Хронични възпалителни промени на мехурната лигавица.Склероза на мехурната шийка.Извърши се трансуретрална инцизия на мехурната шийка.Фолиев уретрален катетър 22 CH.Терапевтична схема:Ципрофлоксацин.
    Преди операцията усещанията ми бяха за непрекъснато дразнене в пикочния мехур и слаба струя на урината, имаше и остатъчна урина.След операцията дразненето в мехура се засили струята остана същата,пак има остатъчна урина,въпреки че вече са минали 25 дни.Според доктора възстановяването траело до 6 месеца и ми изписа още един антибиотик таваник, въпреки че в момента предполагам че нямам бактерии в урината.
    Моля ви за съвет, какво да направя за по бързо възстановяване? Има ли смисъл да пия антибиотика и възможно ли е операцията да не е направена добре и затова да няма резултат или наистина просто трябва да изчакам.

    Благодаря

    • Здравейте Женя Иванова,
      Да има смисъл да пиете антибиотика, но можеби е необходимо да приемате и други медикаменти освен антибиотика. Как е направена операцията може да ви каже само оператора. Да възтановяването не е бързо.
      Успех!

  8. Здравейте, при мен има следния проблем – повече от 1 години имам проблем с уринирането, който се състои в често ходене при малко количество, което повечето пъти е по няколко капки.Урината вече не мога да я контролирам при кихане, кашляне или бягане да не приказвам, че и при по бързо ходене на последък съм постоянно мокра . Ходя на танци но е доста неприятно като постояно усещам как не мога да си задържа урината дори да са и две капки.Ходила съм на гинеколог всичко е наред, преглеждах се и за бъбреци и там е наред, но имам малък камък в левият бъбрек доктора каза че не се дължи от бъбреците, но все пак ми изписа следните хапчета Везике 5 мл. за един месец, но не почуствах подобрение Въпросът ми е на какво може да се дължат тези чести позиви. На 42 години съм, и незнам към кого да се обърна за да разбера на какво може да се дължи. Всяка нощ ставам по един два път, защото започвам да чувствам тежест ниско в корема от задържането на урина, която след като отделя, тежестта изчезва.
    Ако можете да ми помогнете ще ви бъда изключително благодарна.

    • Здравейте Павлина,
      Причините за изпускането на урина както и за задържането на урина могат да бъдат от най-различно естество. В повечето случаи те се дължат на проблем със пикочния мехур или мехурната шийка. Медикамента който са ви изписали е добър подход, но понякога се налага да се пие по продължително време или да бъде заменен с друг. Какъв точно е проблема при вас мога да ви кажа само след преглед.
      Успех!

  9. Здравейте д-рВасилев.Тъй като съм в Англия и не мога да отида на лекар ,реших да се консултирам с Вас.Проблемът ми е следният.Преди 2 седмици започнаха симтоми като при цистит. Постоянна нужда да посещавам тоалетната .Парене и дискомфорт ниско в корема.Започнах да пия червена боровинка защото не знам какъв антибиотик трябва.Също така започна след няколко дена и сърбеж .Има моменти в които като че ли преминама всичко за около ден и после пак.Тук нямам голям избор на медикаменти без рецепта.

    • Здравейте Ели,
      Най-вероятно сте направила цистит, придружен с гъбична инфекция който трябва да лекувате. Моят съвет към вас е да посетите лекар за да ви испишат медикамни и да започнете лечение. За съжаление аз по интернет няма как да ви напиша рецепта.
      Успех!

  10. Здравейте!
    Казвам се Соня Томова, на 55 години. От около 5 години страдам от почти ежемесечни циститни кризи – тъпи болки в кръста, често уриниране, парене. Дискомфортът е почти непрекъснат и не мога да изпълнявам служебните си задължения. Всички изследвания показват, че нямам никакви бактерии – нито ешерихия коли, нито уреаплазма, нито хламидия и т.н. Изследвана съм многократно в „Каспела“, както и в „Геника“. Д-р Прокопова, която се занимава с мен, вече вдига рамене. Не може да ми помогне. А ежемесечното пиене на Пиелоцистил и Монурал е много неприятно, а сигурно и вредно.
    След много четене смятам /аз не съм лекар, а машинен инженер/, че се касае за Интерстициален цистит.
    Аз съм от Асеновград, но ще дойда в София, стига да можете да ми помогнете.
    С уважение, Соня

    • Здравейте Соня Томова,
      Час за преглед може да си запишете на посочения в сайта телефон, за да обсъдим оплакванията ви и да предприемем адекватно лечение за проблемаа със пикочния мехур.
      Успех!

  11. Здравейте, Д-р Василев! На 64г съм. Три години ходене по мъките!!! През 2015г бях оперирана от цистоцеле гинекологично, заради чести позиви за уриниране. След операцията в разстояние на един месец 2 пъти получих цистит. Преди това в живота си съм имала само веднъж!
    Облекчение не получих и отидох на уролог. Направиха ми цистоскопия и се установи, че имам склероза на шийката на пикочния мехур, след което последва операция.Това се случи през 2017г. Оттогава започна едно безконтролно изтичане на урина. Пак получих цистит.Продължих да ходя по лекари, за да търся причината не само за честите позиви, а най-вече заради изпускането. Колко сълзи съм проляла само аз си знам!!! Ходих пак на гинеколког и се установи, че отново имам изсипване на предна влагалищна стена и според уролога това е причината. През 2018 ми поставиха слинг, но отново всичко си е по старому!
    В началото на месец февруари прокървих и веднага отидох на гинеколког. Не се установи кървенето да е от влагалището, но и уретрата беше чиста. След няколко дни получих цистит. Правих изследване на урина.
    Резултати:
    Кръв (+)
    Левкоцити (+)
    Седимент 9-10 еритроцити, 10-12 левкоцита
    Останалите показатели (-)
    Първо пих Уринал акут, след това две прахчета през пет дни Монурал. След първото прахче правих урокултура, която не показа наличие на кандида, или бактерии. Имаше слабо подобрение и дадох още една урина, чиито показатели бяха следните:
    Кръв (+)
    Левкоцити-следи
    Седимент: 10-12 еритроцити, 5-6 левкоцити, урати
    Нефроложката ми назначи Панцеф за 10дни. Седем дни пия и подобрение почти никакво. Ходих и на ехограф
    Дискретен застой на урина двустранно. Конкремент в долна кал. група на десния бъбрек- 5,5мм.Пик. мехур-добре изпълнен, анехогенен.
    Моля, дайте ми съвет какво да направя! От какво може да е всичко това, като не се повлиява даже и от антибиотик?!! Дали пак е склерозирала тази шийка? А операцията беше направена от професор! А тази кръв откъде идва? Може ли да е свързана с камъка на бъбрека? Извинявам се, ако съм била много обстоятелствено! Вече съм много отчаяна!

    • Здравейте Златинка Чолакова,
      Моят съвет към вас е да си запишете час за преглед и консултация за да обсъдим вашият проблем. По време на прегледа е добре да носите цялата документация с която разполагате от проведеното лечение-изследвания, епикриза. Тъй като случаят е специфичен е необходим диалог с пациента.
      Успех!

  12. Здравейте!
    От няколко години така и не намирам решение на проблема си. Правих си всякакви изследвания, пих антибиотици. Не помогна нищо.
    Често уриниране, което е придружено с подуване в областта на долната част на корема. Понякога има дни с по лек живот,други дни е мъка – особено преди лягане. Моля, помогнете!

    • Здравейте Александър,
      За да ви помогна е необходимо да ви прегледам и да се запозная със сътоянието ви, историята на заболяването и как е лекувано до този момент. Така по интернет няма как да ви предпиша терапия. Моят съвет е да си запазите час за консултация.
      Успех!

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са маркирани с *

Post comment